روستای تیله نو

روستای تیله نو

روستای تیله نو در ۲۰ کیلومتری شهرستان بهشهر و در در سه کیلومتری ضلع غربی توابع بخش مرکزی شهرستان گلوگاه در استان مازندران قرار دارد موقعیت جغرافیایی آن از شمال به دریای خزر (میانکاله)،از جنوب به جنگل زیبای رشته کوه البرز که روستای نصرت آباد هم در امتداد جنوبی قرار دارد و از غرب و شرق به ترتیب روستای سراج محله و خورشید کلا واقع شده است.
روستای تیله نو
نام قدیم آن لباسکنده بود، در حال حاضر جمعیت آن ۱۵۶۱ نفر (۴۰۵ خانوار) می باشد جمعیت مهاجر آن بیشتر از آمار فعلی است، دارای مردمانی با اصالت بسیار قدیمی، مهمان نواز و زبان اصیل مازندرانی میباشد. شغل عمده مردم کشاورزی و دامپروری بوده که علاوه بر آن، اخیراً در حال پیوستن به منطقه ای با موقعیت های صنعتی بالقوه (احداث شهرک صنعتی شهدای تیله نو) طی تلاش و پیگیری های مسئولین داخلی و خارجی روستا می باشد.
روستای تیله نو
این روستا دارای نقاط طبیعی با منظره های بسیار دیدنی بوده که احساس آرامش و لذت، جان هر بیننده ای را فرا میگیرد،همچنین آب و هوای مطبوع ، وجود تپه های طبیعی و مزارع سرسبز شالیزار ، گندمزار و کلزای آن بسیار دلپذیر است.این روستا با زیر کشت بردن سالانه بیشتر از ۳۰۰۰ هکتار زمین به زیر کشت برنج وضع مطلوبی به خود اختصاص داده که در منطقه می تواتند برترین باشد. ضمناً آب بندان این روستا در حدود ۷۰ هکتار می باشد و زمین های به غیر از زیر کشت برنج از مرز ۵۰۰۰ هکتار هم بیشتر است .
روستای تیله نو
از مناظر طبیعی این روستا می توان به تپه باستانی رستم تخت و کورسر، آب بندان، میرآباد، چشمه قالقالی، میدان ساحلی دریا و محله های آن تات محله (بالا و پایین محله، بالا حیات)، سینه سپهر محله و گدار محله می توان اشاره کرد.
اماکن مذهبی آن شامل مسجد جامع و صاحب الزمان، فاطمیه،چنار بن ،چهل دختر و امام علی و مزار روستای تیله نو که در دل خودش شهیدان جاودانه دفاع مقدس هشت ساله را قرار داده است.

منبع:shortevent

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code