اماکن تفریحی تهران

اماکن تفریحی تهران

تهران یک شهر تاریخی است که اماکن دیدنی زیادی دارد.شهر هزار توی هزار دالان که خواسته یا ناخواسته بیشتز از 8 میلیون جمعیت ثابت دارد و 3 میلیون نفر هم از شهرستان های اطراف به آن می آیند. به طور متوسط روزانه بیشتر از 500 هزار نفر مسافر وارد تهران می شوند. بیشتر افرادی که در تهران هستند یا رفت و آمد می کنند یا به دلیل مشغله های زیاد و کاری معمولا نمی توانند از اماکن دیدنی بازدید کنند اما بسیاری از افراد نیز آشنایی چندانی با این اماکن ندارند در اینجا می خواهیم شما را با تعدادی از مکان های دیدنی و جذاب تهران آشنا کنیم.

برج میلاد و دلفیناریوم

حتما در لیست اماکن دیدنی تهران بارها برج میلاد را دیده اید. این برج با هدف تامین نیازهای مخابراتی و تلویزیونی ساخته شده است و خدمات متنوعی در زمینه های تجاری، رستوران، خرمات تفریحی و گردشگری و مرکز همایش ارائه می کند.

یکی از برنامه های جذاب این مرکز، دلفیناریوم است که اولین دلفیناریوم غیرساحلی خاورمیانه است.


فیلم) معرفی برج میلاد تهران | ساعدنیوز

باغ پرندگان

این باغ در شمال شرق تهران و در خیابان کوهستان قرار دارد. در حال حاضر 57 گونه پرنده در این باغ نگهداری می شود. تمام فضای این باغ گل کاری شده است و جالب است بدانید بیشتر پرندگان این مجموعه در فضای باز نگهداری می شوند.

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر یک دریاچه مصنوعی است که در شمل غرب تهران در منطقه 22 قرار دارد. این دریاچه از شمال و شرق به محور چهارباغ و از جنوب و جنوب غرب به پارک جنگلی چیتگر می رسد. در غرب دریاچه نیز بافت مسکونی منطقه 22 قرار دارد. 

بازگشایی دریاچه چیتگر به مناسبت عید فطر | خبرگزاری ایلنا


پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه از نظر معماری با سایر پارک های تهران متفاوت است و یکی از مکان های جذاب برای تفریح و سرگرمی است. این پارک دارای آمفی تئاتر، آلاچیق، قفس پرنده، تندیس های متفاوت، رستوران، آب نما و ... است و می توانید روز خوبی را در اینجا سپری کنید. این پارک برای پیاده روی های دو نفره و جمعی بسیار مناسب است.


پارک جمشیدیه، بوستانی در دامان بلندی های البرز

پارک ملت

طراحی این پارک به سبک پارک های انگلیسی نامنظم است. قسمت ورودی پارک یک فضای بزرگ و سنگی است که مکان مناسبی برای اسکیت و مسابقات ماشین کنترلی است به همین خاطر افرادی که به این دو رشته علاقمند هستند توجه زیادی به این پارک دارند. در این پارک پردیس سینمایی ملت واقع شده است که سازه ای جالب توجه دارد. این سینما 5 سالن دارد به همین خاطر انتخاب گسترده ای برای فیلم به شما می دهد. این پارک فضای مناسبی برای عکاسی، پیاده روی و دورهمی های گروهی دارد.

پارک ژوراسیک

ژوراسیک یک پارک تفریحی است که دارای دایناسورهای متحرک است که محیطی هیجان انگیز و جذاب برای کودکان و نوجوانان و خانواده ها دارد. در این پارک می توانید نحوه زندگی، نوع غذا و سایر اطلاعات زندگی دایناسورها را ببینید. باید گفت دایناسورهای این پارک در ابعاد واقعی طراحی شده اند.

بام تهران و تله کابین توچال

می توانید آخر هفته به بام تهران بروید در از فضای زیبا و هوای بسیار عالی آن لذت ببرید. می توانید کوه نوردی کنید و یا با شاتل به بام بروید و شهر را تماشا کنید. توچال تله کابین جذابی دارد که منظره ای خاص از تهران را در برابر چشمان شما قرار می دهد. اگر اهل اسکی کردن هستید می توانید در ایستگاه اول پیاده شوید و وسایل اسکی را از همانجا کرایه کنید و از روزتان لذت ببرید. اگر بخواهید می توانید اتاقی در هتل رزرو کنید و شب هم آنجا بمانید.

در انتهای این لیست می توانیم بازار تجریش را به شما پیشنهاد کنیم. اگر به دیدن بافت تاریخی بازار علاقه دارید حتما سری به بازار تجریش بزنید.

تله کابین توچال تهران با 35% تخفیف | فروشگاه تخفیف بامابن