بهترین باغ گل‌های تهران

بهترین باغ گل‌های تهران

باغ گل‌ها جایی برای گذراندن اوقات فراغت هستند و حتی اگر تصمیمی به خرید گل و بوته ندارید، می‌توانید یک صبح دل‌انگیز زمستانی یا بهاری را در این اماکن گذرانده و روح‌تان را طراوت بخشید. به‌همین منظور به‌سراغ بهترین با‌غ‌ گل‌های شهر تهران می‌رویم و از ویژگی‌های هرکدام برای‌تان سخن می‌گوییم.

بازار گل غرب تهران

این بازار گل در انتهای اتوبان ستاری شمال قرار دارد و مناسب افرادی است که کمی دیر از خواب بیدار می‌شوند. ساعات کار این بازار گل از ۹ صبح تا ۱ بعد از ظهر و سپس از ۴ تا ۸ شب هم ادامه پیدا می‌کند. گل‌های بازار گل غرب تهران معمولا از بازار محلاتی تامین می‌شود و نمی‌توانید با قیمت‌های کمتر به‌سراغشان بروید.

برای دسترسی به این بازار گل، باید از دومین خروجی دوربرگردان به‌سمت پمپ بنزین آبشناسان بروید. تنوع در این بازار گل بالا است و می‌توانید در شش سالن بزرگ آن، به‌دنبال گل‌های آپارتمانی و تزئینی بروید.

بازار گل فکوری

بازار گل فکوری در ابتدای جاده مخصوص کرج واقع شده است و پارکینگ بزرگی دارد. بنابراین مشتریان با خیال آسوده‌تری می‌توانند ماشین خود را پارک کرده و به‌سراغ بازدید و انتخاب گل بروند. فضای این بازار گل، سنتی و دوست داشتنی طراحی شده است و شباهت زیادی به بازار محلاتی دارد.

گیاهان زینتی، بذرهای مختلف و همچنین گل‌‌های آپارتمانی در این بازار گل فروخته می‌شود و اگر خوش‌شانس باشید، می‌توانید از گیاهان بیرونی و کاکتوس‌های بازار گل فکوری هم دیدن فرمایید. افرادی که ساکن شهر تهران نیستند هم می‌توانند دسترسی آسانی به این بازار گل داشته باشند و صبح یک روز تعطیل راهی این بازار گل شوند.

بازار گل بهشت زهرا

نیازی به گفتن ندارد که این بازار گل بیشتر محلی برای خرید گل‌ توسط عزاداران است و شلوغ‌تر از دیگر بازار گل‌ها است. این بازار مخصوصا پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها بسیار شلوغ است و دقیقا در مسیر بهشت زهرای تهران قرار گرفته است. حتما به این بازار گل سر بزنید، چرا که فقط گل‌های مخصوص عزا در این بازار گل فروخته نمی‌شود و می‌توانید سراغ گل‌های آپارتمانی یا گلدان‌های زیبا را در آن بگیرید.

بازار گل بهشت زهرا پاتوق تهیه گل‌هایی است که در سر چهارراه‌ها به‌فروش می‌رسد. این بازار زمان کاری بیشتری از بقیه بازار گل‌ها دارد و بنابراین بدون استرس و محدودیت می‌توانید در آن به گشت و گذار مشغول شوید. برای دسترسی به این بازار گل، می‌توانید در ابتدای اتوبان بهشت زهرا، بعد از صالح آباد و در مسیر آرامگاه آن را مشاهده کنید.

بازار گل خاوران

بازار گل خاوران، دومین بازار گل بزرگ تهران است که از ۴ صبح تا ۱۱ پذیرای شما خواهد بود. در ابتدای جاده خاوران بعد از شهرک مشیریه، می‌توانید به‌دنبال این بازار گل بگردید که منتهی به دو خیابانی خواهد بود که این بازار گل در آن‌جا احداث شده است. بازار گل خاوران در جنوب شرقی تهران واقع شده است و محلی برای نمایش گل‌ها، گلدان‌های مخصوص و لوازم باغبانی است.

بازار گل خاوران منبعی برای دیگر بازار گل‌های کوچک‌تر شهر تهران است و علارغم اینکه زیبایی خاصی ندارد، اما تنوع گل در آن بسیار بیشتر است. نمای کلی این بازار با مصاح ساختمانی ایجاد شده است و چندان سنخیتی با زیبایی گل‌ها و سبزی منطقه ندارد. گفتنی است که اسم اصلی این بازار گل، بازار گل امام رضا (ع) بوده است.

بازار گل محلاتی

در نهایت به بهترین و بزرگ‌ترین بازار گل تهران یعنی بازار گل محلاتی می‌رسیم. ساکنین شرق تهران دسترسی آسان‌تری به این بازار گل دارند و مخصوصا در روزهای عید، می‌توانند تمام روز در آن مشغول دیدن گل‌های زیبا و وسایل باغبانی باشند. در روزهای اولیه بهار، بازار گل محلاتی از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ شب باز است و در روزهای عادی هم از صبح تا ۱۱:۳۰ به‌روی علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

دسترسی آسان به این بازار گل، ویژگی مهمی است که معمولا بقیه بازار گل‌ها ندارند. توسط مترو یا تاکسی می‌توانید سریعا به این بازار گل دسترسی داشته باشید. میدان امام خمینی، هفت تیر و همچنین چهارراه امام، پاتوق تاکسی‌هایی است که شما را سریعا به اتوبان شهید محلاتی خواهند رساند.

در این بازار گل قیمت‌ گل‌ها متغیر است و معمولا در وسط هفته می‌تواند آن‌ها را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید. لوازم سفره عقد هم در این بازار گل فروخته می‌شود. اگر دوست دارید که خریدهای خود را به‌صورت عمده انجام دهید، اکثر مغازه‌ها چنین امکانی را فراهم کرده‌اند، اما هنوز هم می‌توانید تکی خریده و نمونه های منحصربه‌فرد بازار را با قیمتی عالی داشته باشید. در روزهای تعطیل پنج‌شنبه و جمعه، بازار گل محلاتی معمولا تا ۳ بعداز ظهر هم پذیرای شما هموطنان است.