پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک تهران

تنها بوستانی که در تهران با به نمایش گذاشتن مجسمه‌های دایناسورهای مختف، باعث شده تا مردم با این جانوران منقرض شده بیشتر آشنا شوند. این بوستان یکی از مراکز تفریحی تهران است که با هدف آموزش ، گردش و تفریح بنا شده است. این پارک با ارائه انواع مجسمه‌ی دایناسور‌ها و توضیحات کوتاه علمی درباره‌ی آن‌ها محیطی علمی تفریحی برای بازدید کنندگان فراهم کرده است. در این پارک در کنار مجسمه‌ها صداهای مخصوص به هر یک از دایناسور‌ها پخش می‌شود. مساحت بوستان ژوراسیک 30 هزار متر مربع است که 28 مجسمه دایناسور را به همراه نام علمی و خوراک و نحوه‌ی زندگی آن‌ها ارائه داده است. طراحی این دایناسورها کاملا طبیعی بوده و حتی قادر هستند تا پلک بزنند و دست و پای خود را حرکت دهند همچنین یک تخم دایناسور در این بوستان طراحی شده است که نوزاد دایناسور از آن بیرون می‌آید و دوباره به درون تخم باز می‌گردد.

اصطلاح پارک ژوراسیک در ابتدا توسط مایکل کرایکتون در سال 1990 در رمانش استفاده شد و در سال 1993 توسط استیون اسپیلبرگ به صورت فیلم سینمایی به نمایش درآمد. بعد از آن فیلم در همه جای دنیا نظیر لس آنجلس، ورشو و.... پارک موزه دایناسور یا همان پارک ژوراسیک برپا شد. 

تا پیش از افتتاح این پارک، این موجودات غول پیکر را فقط در فیلم و کارتون و کتاب می‌دیدیم اما در حال حاضر می‌توانیم از نزدیک آن‌ها را دیده و یا حتی لمس کنیم. پارک ژوراسیک تهران که در سعادت آباد واقع شده است اولین پارک موضوعی خاورمیانه است که موجودات درون این پارک به بازدید کنندگان تجربه زندگی در 65 میلیون سال پیش را می‌دهد. 


این پارک سه هکتاره، در بخش مرتفعی از شهر تهران ساخته شده است و حال و هوایی دارد که وقتی نزدیک به آن می‌شوید حس حضور در فیلم‌ها را پیدا می‌کنید و قدرت خدا را در خلق موجودات مختلف می ستایید. 

این پارک سرباز دارای آبخوری‌های زیادی است که باعث می‌شود گشت و گذار در تابستان را لذت بخش کند.سوسمار بالدار، تیرانوسوروس و برکیوسور گیاه خوار از جمله حیوانات غول پیکری هستند که بیش از 5 تن وزن داشتند که در این پارک می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد . برخلاف دیگر پارک‌های ژوراسیک در دنیا، کودکان می‌توانند به مجسمه‌های دایناسور دست بزنند  و یا با دایناسور‌ها عکس بگیرند. درون پارک عکاس با دوربین حرفه‌ای در خدمت بازدید کنندگان است. 

در ابتدای پارک فروشگاهی پر از اسباب بازی دایناسور وجود دارد که در صورتی که فرزندتان این موجود غول پیکر را دوست دارد، می‌توانید برایش تهیه کنید. 

امکانات پارک ژوراسیک

 این پارک بزگ و هیجان انگیز دارای امکانات پارکینگ، بوفهف سرویس بهداشتی و فضایی مناسب برای همه‌ی افراد خانواده است. همچنین در این پارک کارگاه‌های آموزشی و فیلم ‌های مربوط به دایناسور ها پخش می‌شود که برای افزایش اطلاعات درباره‌ی دایناسور‌ها مناسب است. همچنین دارای ژوراشاپ یعنی کافی شاپ مخصوص پارک ژوراسیک می‌باشد. 

همچنین در کنار پارک ژوراسیک می‌توانید با تهیه بلیط از اسپایدر پارک نیز دیدن کنید . در این پارک، ماکت‌های غول پیکر بیش از 20 حشره و بند پا به نمایش گذاشته شده است.